Як жити на пенсію: корисні поради

Про те, як живуть люди на пенсії, зайвий раз можна не говорити. Ту ситуацію, в яку потрапляють українці із настанням непрацездатного віку, завидною не назвеш. 

І начебто розмір соціальної допомоги для пенсіонерів підвищується щороку, але ж разом із нею зростає й інфляція, яка буквально з’їдає всі надбавки. Чому ж наприкінці своїх днів люди змушені боротися за існування та виживати, маючи десятки років трудового стажу?

Як жити на пенсії, якщо її навряд чи вистачає на їжу? Чимало людей старшого віку після виходу на заслужений відпочинок опиняються практично за межею бідності. У більш виграшному становищі перебувають ті люди похилого віку, яким фінансово допомагають діти. Але що робити самотнім пенсіонерам із мінімальним розміром виплати, як жити далі?

На цю суму досить складно задовольнити навіть найнеобхідніші, життєво важливі запити будь-якої людини. Через злидні деякі починають частіше прикладатися до спиртного, частіше хворіють, що тільки посилює і так нелегке становище. Та й до того ж існує такий тип людей, яким скільки б не платили, їм все одно не вистачатиме. Грошей, як відомо, багато не буває. Тому в першу чергу потрібно взяти себе в руки та зробити все, щоб не зламатися психологічно. Фахівці закликають давати собі позитивні установки, щоб постаратися змінити на краще обставини, що виникли, або адаптуватися до них. Іншого виходу немає.

Пільги та субсидії

Замість того, щоб скаржитись, нескінченно ставлячи собі самому питання про те, як жити на маленьку пенсію, доведеться набратися оптимізму та проявити активність. Зрештою, психологи завжди радять радіти склянці, заповненій лише наполовину, ніж дивитися на неї з сумом і тугою, вважаючи її напівпорожньою. З усього потрібно отримувати плюси і не опускати руки.

Місцева влада прагне реалізуватися регіональні проекти, кінцевою метою яких є підвищення рівня життя осіб непрацездатного віку. Якщо коштів, якими забезпечує держава, ледве вистачає на існування, пенсіонеру необхідно:

  • знайти на сайтах місцевої адміністрації адреси та контакти служб соцзахисту населення;
  • дізнатися про діючі та заплановані соціальні програми, надання гуманітарної допомоги, проведення акцій, оформлення одноразових виплат, як правило, приурочених до державних свят;
  • отримати повну інформацію щодо умов оформлення субсидії на оплату комунальних послуг;
  • переконатися у тому, що всі фактори для надання пільг враховано.

Якщо мова йде про фінансове забезпечення пенсіонерів, то тут в нашій країні завжди були проблеми. Проте слід зауважити, що людина повинна сама планувати свою старість та робити все для того, щоб цей період не став випробуванням. Якщо ви раніше почнете готуватись до цього та зможете зібрати певну суму грошей, чи навіть придбати нерухомість для подальшої здачі в оренду, то пенсійний вік вже не буде здаватися чимось жахливим. Насправді, цей період може стати новим досить цікавим життєвим етапом для кожної людини, котра до цього готова.